Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-07-2011, 02:45   #1 (permalink)
nahittr
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Oto Gösterge Saatleri İthalatı

Arkadaşlar merhaba,

Herkese hayırlı işler dilerim. Ben ithalat işlerinden hiç anlamadığım halde bir işe kalkıştım. AB Üye ülkelerin biriyle ürünlerini Türkiyede satmak için distribütörlük anlaşması yapmak üzereyim. Ürünler tuning otomobil gösterge saatleri. GTİP numaraları ve ürünlerin tanımları aşağıdaki gibidir. Yaklaşık olarak 1 dır bu ürünlerin gümrüklemesi ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım. gümrükforum.com sitesinde sorularıma cevap bulacağıma kanaat getirdim ve üye oldum.

90. FASIL

9029.20 HIZ GÖSTERGELERİ VE TAKOMETRELER, KARA TAŞITLARINA MAHSUS HIZ GÖSTERGELERİ

9029.20.31.10.00 ELEKTRONİK VEYA ELEKTRİKLİ OLANLAR
9029.20.31.90.00 DİĞERLERİ
9029.90.00.00.00 AKSAM PARÇA VE AKSESUARLAR

Bu GTİP Numaralarının karşısında vergi haddi 40 ve 50 olarak belirtilmiş bu raklamlar ne anlama geliyor. Sütunda adet kısmı boş bırakılmış. Bu rakamlar en fazla 40 yada 50 tanemi getirebileceğimi söylüyor ?

Ayrıca DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞININ Sitesinde yine bu GTİP numaralarının karşılığında AB ülkeleri vergi oranı 2,2 ve 2,6 olarak belirtilmiş. Yani % olarak vergi oranı anlamınamı geliyor ?

İlk mal alım limitim yani yabancı firmanın hesabına yatıracağım rakam 375 ile 2.000 EURO arası. Adet ise 5 ile 40 arası. Herbir ürünün boyutu 10 adet kutulu müzik cd si kadar ağırlığı ise 250 gram.

Bu işin ticaretini yapacağım ve kanunlara uygun şekilde ithal etmek istiyorum.
Gümrükte yapacağım masraflara göre maliyet hesabı çıkaracağım.
Ürünleri Lojistik Firmalarımı yoksa Kargo Firmalarıylamı getirteyim ?
Karamı, havamı yoksa deniz yoluylamı gelsin ?
Bana bu ürünlerin vergi hesaplamasını anlayabileceğim şekilde izah edebilirmisiniz ?

Herkese hayırlı işler dilerim. Saygılarımla...
nahittr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design