Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-08-2011, 16:11   #1 (permalink)
jesabel
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Kişisel kullanım için yurt dışından tıbbi cihaz alımı

Merhaba,
Annem için internetten tıbbi cihaz satın almayı düşünüyorum. İnternette biraz araştırdım ama tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım. Getirttiğini söyleyen de var, tıbbi cihazların vergisi ödense bile ithalat izni ve sağlık bakanlığı onayı olmadan gümrükten geçirilemeyeceğini söyleyen de. Aşağıdaki bilgiler ışında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:
Almayı düşündüğüm iki cihaz var:
1- Cough Assist. Amerika ikinci el satış fiyatı 1.750$. Türkiye satış fiyatı 11.000 TL

2- Hasta taşıma ve ayağa kaldırma lifti. Birebir ürün Türkiye'de yok. Bunun tıbbi cihaz sayılacağından bile emin değilim. tıbbi bir müdahale için kullanılmıyor, sadece hastayı ayağa kaldırmak ya da ev içinde bir yerden bir yere taşımak için kullanılıyor. Fiyatı takriben 1.500€

Bunları internetten satın alsam, kargo/posta yolu ile Türkiye'ye gelse, gümrükten geçirebilir miyim? Yoksa vergisini ödesem bile hiçbir surrette ülkeye sokamaz mıyım?

NOT : Gümrük işlemlerinde bir önem arzeder mi bilmiyorum ama annemin %80 engelli raporu bulunmaktadır.
jesabel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:41
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design