Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-08-2011, 02:27   #1 (permalink)
trader_85
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Lightbulb ŞAHIS FİRMASI KURARAK KÜÇÜK ÇAPLI E-TİCARET -GÜMRÜK SORULARI

Merhaba,

Yurt dışından gelen küçük montanlı ürünleri e-ticaret siteleri üzerinden iç piyasaya satmak istiyorum.
Ancak bu ticareti de vergimi ödeyerek yasal çerçeveye uygun şekilde yapmak niyetindeyim.Çözüm bulamadığım sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum.

1.Ayda ortalama iki sefer posta yoluyla ürün getireceğim her sefer 100-200 Euro civarında olacak.(gümrüğe takılmıyor olması benim için dezavantaj kdv ödemediğim için firmaya giriş gösteremiyorum)
2.Posta yoluyla gelen mallar ticari mahiyette olacak geldiğinde bana nasıl ihbar edilecek?Bursada posta yoluyla gelen malları organize sanayideki gümrük başmüdürlüğünden mi çekmem gerekiyor?
3.Şahıs firması olarak bu ürünleri satabilmem ve yurt dışından getirmem için hangi odaya kaydolmam gerekiyor?
4.Tek seferde Getireceğim ürünlere örnek olarak

5 adet mp3 player-50 Dolar
10 Adet led saat-50 Dolar
10 adet anahtarlık kamera-80 Dolar

Burada kdv ve uygulanan gümrük vergisi oranım ne olur?(uygulanır mı? uygulanmazsa nasıl muhasebeleştirebilirim)

ayrıca beyananname için 200 TL gibi ücretler talep edildiği bilgisini aldım.Şahıs olarak bunu dolduramıyor muyum?
ticaret hacmim hobi niteliğinde olacağından gümrükler bu konuda bir kolaylık sağlıyormu bilmek istiyorum.

Fikir ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
trader_85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 14:17
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design