Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-08-2011, 12:38   #4 (permalink)
bedirtümkaya
Üye

Teşekkür: 0
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Ürün GTİP de yoksa?

Alıntı:
Mehmet Özer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu konularda çok yeniyim daha önce hiç ithalatla işim olmadı ve forumda birazdan sorucağım sorunun cevabını araştırdım ama bulamadım. Özetle sorum saçma ise veya daha önce cevabı verilmişse kusuruma bakmayın.

İngiltere veya Çin den (her ikisindede üretici firma var) tahminime göre GTİP te 85.11 pozisyonu altında tam tanımını bulamadığım çünkü Türkiye de olmayan bir cihaz getirtmeyi amaçlıyorum. Bu şekilde tam tanımı olmayan cihazlarda nasıl bir yol izlenir? Birde 85.11 altında olduğunu varsayarak cihazın satış bedelini hesaba katmazsak AB ülkesi olan İngiltereden mi getirmek daha avantajlı yoksa Çin den mi?(tabi hehangi bir avantaj söz konusuysa)

Şimdiden herkese teşekkürler.

değerli kardeşim,bu işlerde yeni olduğunuz belli,bu yüzden size bir uzmandan yardım almanız konusunda önerim olacak...arkadaşımında dediği gibi tarife pozisyon nosu olmayan bir eşya yoktur,ismen geçmese bile eşyayı sınıflandırabileceğiniz bir gtip bulunur...saygılarımla...
bedirtümkaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:33
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design