Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2011, 13:02   #15 (permalink)
fiir_tina
Üye

Teşekkür: 0
3 Mesajda 5 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Müşavirlik Sınav Başvuru Şartı ?

yukarıdaki arkadaş gümrük kanunu'nun açıklığından saçıklığından bahsetmiş.sorgulanması gereken bu kanunun açık ifade şekli değil o saçma sapan maddenin ne kadar adil adaletli olduğudur.sınav şartı olarak eğitim şartlarına haiz olunmasını isteyeceksin,ssk lı olarak bir gümrük müşavirliği şirketinde 3 yıl 1080 gün çalışma koşulu arayacaksın kabul çok güzel de ama sonuna bir cümle ekleyip bu şartları sınavın yapılacağı yıldan bir yıl önce tamamlanması gerektiğini izah edeceksin.tam bir şark kurnazlığı.ee hani staj süresi 3 yıldı.ama sen bu cümleyi sınav şartının sonuna ekleyerek 4 yıl yaptın süreyi.bide aynı kanunun içinde yer alan sınavlar her yıl yapılır veya yaptırılır maddesine uymuyorsun keyfine göre 3 senede bir yapıyorsun onu da kerhen baskıyla zorlamayla oldu bittiye getirerek yapmaya çalışıyorsun sınava girecek adaylara yeteri kadar hazırlanma fırsatı bırakmıyorsun.31.12.2011 yılında stajını tamamlayan kişi olası 2012 sınavına girecekken 01.01.2012 günü tamamlayan kişi 2012 sınavına giremeyecek..nerde adalet..nerde hukuk..ben 2011 temmuz ayında stajımı tamamlıyorum eğitim şartlarına köküne kadar haizim hiçbir eksiğim gediğim yok ama stajımı bitirdikten 3 ay sonra açılacak bu sınava dahil edilmiyorum.ey rabbim bu kanunun bu maddesine bu yılbaşı şartını sırf birilerine rant sağlamak için insanların sınava girmelerini engellemek adına ekledilerse şu mübarek ramazan günü oruçlu ağzımla yalvarıyorum iki yakalarını bir araya getirme..o zaman bu anlayışa göre ösym de lys sınavlarını yaparken bu yıl 2011 yılı mezunlarını almamalıydı.2011 yılından önce mezun olan ünvste adayları girmeliydi bu sınava.dimi ama.böyle saçma ve sınav şartı başka hiçbir kurumda yoktur.stajını bugün tamamlayan kişi yarınki sınava hak kazanmış olur.ama bu meslekte çıkar grupları çoğunlukta olduğu için sen yıllarca oku ve yine yıllarca zor şartlar altında binbir fedakarlık ile staj yap ama stajını tamamladığın yıl sınava dahil edilme..çok umudum olmamasına rağmen bu haksız uygulamanın son bulmasını diliyorum ....
fiir_tina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design