Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-08-2011, 13:51   #1 (permalink)
HUSAM
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Bedelsiz Otomobil Ithalati - komik Sorularim

Herkese Selamlar,

Oncelikle bu forma, yazilanlarin bir kismini kuduktan sonra dun uye oldum , super bir site ve forum. Her konuda sorular sorulmus ve cogu cevaplanmis. Ellerinize saglik.

Benim kisa bir kac sorum var. Bilirkisilere komik gelebilir ama bir turlu mevzuhati okuyarak cozemedim.

Yurtdisinda 2 senedir calisiyorum ve 1 seneye donecegim. Yani Bedelsiz Otomobil Ithalati ile ilgili tum kriterleri yerine getiriyorum.

Biri 2009 Aralikda, digeri 2011 Mayisda olmak uzere (sifir) aldigim 2 adet arabma var. Ekteki jpg dosyasina alis tarihim fiyatlar ve Odemem gereken OTV ve KDV hesabimi koydum.

Karistirdigim noktalar:
1- CIF degeri hesaplanirken aldigim gunku kurdan mi yoksa, dondugum gunku kurdan mi TL ye cevirmeliyim?

2- 2sene + 6aydir dir elimde tutugum arabanin eskime payi (2sene) %67.8 mi? yoksa 58.7% (3 sene) midir?

3- Hesaplarken Navlun vs. eklemedim. Kendi arabami surerek getirirsem de navlun mu odemem lazim?

4- Hesaplamalarim dogrumu dur ?

5- Esim ve ben 2 araba getirebilir miyiz? ... Cevap getiremeyiz biliyorum ama esim benden 6 ay once kesin donus yapsa bu sansimiz olur mu?

Yardimlariniz icin tesekkurler,

Saygilarimla,
Angehängte Grafiken
Dosya tipi: jpg vergi.jpg (18,1 KB (Kilobyte), 6x kez indirilmiştir)
HUSAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 06:22
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design