Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-08-2011, 08:44   #2 (permalink)
y-eliff
Üye

Teşekkür: 1
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Post Cevap: gümrük muafiyeti 75 euro

Merhaba

1- Faturası kimin üzerine kesilirse sorumlu kişi odur. O ilgilenir.
2- Bildiğim kadarıyla gümrük işlemleri uçaktan indikten sonra İstanbul'da gerçekleşiyor. Takılırsa aracı bir kurumla (dhl ups vs. veya gümrük müş.) anlaşıp işlemleri başlatıyorlar. (ki inşallah başına gelmez)
3-Ürünü açtıkları söyleniyor ama benim şimdiye kadarki ürünlerim hiç açılmadı. Zaten üzerinde fiyatınında yazıldığı bir fatura vb evrak oluyor. Elektronik birşey değilse sıkıntı olmaz sanırım.

100eur olursa yeni yasa değişikliği nedeniyle takılır. Benden söylemesi. Yazdırabileceğin en düşük fiyatı yazdır.

Yurtdışından İlk Alışveriş Deneyimi burada benim açtığım konu var. Aldığım süreçte yaşadıklarımı yazdım.

Bol şans sana

Alıntı:
kojimu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tam bir siteden 100 euro degerinde birsey alacaktım günlerdir aklımdaydı gümrüge takılırmı diye korkuyordum bu haberi okudum..üzülsem mi sevinsemmi bilemedim.. ama ben yinede sansımı denemek istiyorum..ne kadar sanssiz oldugum gorulsede..

sunu merak ediyorum ,
1 ) babamın kredi kartiyla alısveris yapsam ve gümrüge takılsa..gümrük isleriyle ben ilgilenemezmiyim ?

2 ) ben adanada ikamet ediyorum , gümrüge takılınca illa istanbulamı gitmem gerek?

3 ) gümrük memuru paketi acıp ürünün faturasınamı bakıyor 75 euro üstünde olup olmadıgını görmek için yoksa ürünün üzerindeki fiyata göremi karar veriyor..

yani sunu demek istiyorum ürün faturası paketin icinde olacak mutlaka ve gercek deger yazacak yani 100 euro , ama bana gönderecek kisi 50 euro yazsa paketin üzerine anlasılır mı bunu cok merak ediyorum..

bileniniz anlayanınız varsa aydınlatırmı lütfen..
y-eliff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı y-eliff adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
kojimu (23-08-2011)

Şu Anki Saat: 14:45
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design