Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-08-2011, 23:25   #4 (permalink)
fatihelkirmizi
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Dış Ticaret + İşletme (A.Ö) peki ya sonra ?(bakiniz)

Öncelikle teşekkür ederim görüşleriniz için.İngilizcenin bu bölümdeki artilarini hepimiz bilmekteyiz.Bunun içinde çalişma içerisindeyim.Peki Açiköğretimden işletme diplomamida aldiğim takdirde gümrük muayene memurluğuna aday olabilirmiyim? bu mesleğe atanabilmek için Herhangi bir 4 yillik üni (açiktan) + diş ticaret diplomasi olmasi yeterlimi ?

Bunun yaninda sizin diş ticaret mezunlarına ek olarak açiktan hangi bölümü okumalarini önerirsiniz ? büyüklerimiz genelde işletmeyi tercih edin diyor.fakat şöyle düşündüğümzde ülkedeki mezunlarimizin yüzde 30-35i işletme mezunu. bunun bize bir eksisi olurmu ?

Ek olarak okumakta olduğum bölüm hocalarimdan bölümle ilgili yüzde 100lük bir bilgi edinemiyorum.mezun olduğum takdirde neyi nasıl yapacağimdan dolayi endişelerim var.
Düz lise çıkışlı olmam beni bu konuda zorluyor.Aşırı istekliyim fakat çevremde bilgi edinebileceğim pek insan bulunmamakta.Kaç kez herhangi bi gümrük müşavirliğine yada gümrük müdürlüğüne gidip bu işin detaylarini öğrenmek istedim bu yıl fakat öyle bir imkan yaratamadim kendime. Okulumuzda staj zorunluluğu yok.Bu nedenle stajer olarak başvuruda bulunsamda bi kaç yere kabul görülmedi.Siradan bir yerdede stajer olmak istemedim.İş sistemi çalişma biçimi hakkinda kulaktan dolma bilgilere sahibim. Okul bitiminde siz değerli arkadaşlarimin,abilerimin bana ne gibi önerileri olur. Şimdiden teşekkür ederim cevaplariniz için.
Saygilar
fatihelkirmizi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:08
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design