Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-08-2011, 10:46   #3 (permalink)
godless_phoenix
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çinden 4 parça giyim ürünü içeren 64 dolarlık paket gümrüğe takılır mı?

Sinan bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Riske girip, ürünleride kısa sürede almak istediğim için(en geç bayram sonunda) dhl firmasını seçip 23 dolarlık kargo farkını ödedim. Sanırım yarın ürünleri kargoya verecekler. Anladığım kadarı ile gittigidiyor vb sitelerdeki bu satıcılar %20+ civarındaki kazançlarını, satışlarda gümrük ve iade dezavantajı riskini alarak kazanıyorlar. Şu noktada benimde bu riski almam en mantıklısı sanırım.
Peki dhl'e vekalet vermekten bahsetmiştiniz, Ben dhl'i aradığımda bana tüm bu hizmetleri ve fiyatlarını söylemişlerdi. Vekalet, ordino, depo ücreti yanlış hatırlamıyorsam 400-500 lira civarına geliyor. Ben vekalet vermeden antalya gümrüğüne gitsem de yine vekalet harici tüm masrafları ödemem gerekecek. Şu şartlarda ürün gümrüğe takılırsa orada bırakmak en mantıklısı sanırım.
godless_phoenix isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:04
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design