Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-09-2011, 22:18   #1 (permalink)
www2
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Ebay Gümrük Lütfen Bakın Acil !

Arkadaşlar zippo sipariş vereceğim az sonra.ancak miktar konusunda çok kararsızım.son mevzuat çıkmadan önce toplamı 150 avroyu aşmayan 3 adet mal gümrükten vergiden muaf olarak geçebilmekteydi. Eski kural şu idi :
*Bildiğiniz üzere geçen yıl gümrüksüz alışveriş sınırı 150€ (bu limite posta ücretleri dahil değildir) olarak değiştirilip bayram ve yılbaşı muafiyetleri kaldırıldı..Söz konusu limite kadar olan şahsi kullanımınıza mahsus,ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen ürünlerden vergi alınmıyor,bunun yanı sıra 150-1500€ ya kadar olan siparişleriniz şayet gümrüğe takılırsa %20 tek ve maktu vergi ödersiniz. (Bazı harç türleride maktu vergiye dahildir.Damga vergisi vs.)

Benim sorum şu : şimdi ben 3 adet zippo alacağım.bildigim kadarıyla yeni mevzuatta sadece fiyat hususunda değişiklik yapıldı.yani şuan 3 zippo getirebilrmiyim toplam maliyeti kargo dahil 65 Dolar. yani 75 avro sınırını aşmıyorum ancak olaki burası türkiye 60 dolarlık 3 ürüne ticarete giriyorsa vergi ödeyeceksem hiç 3 adetle uğraşmam gidip 6 - 7 tane alacağım. 3 zippoya vergi ödermiyim ?
www2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:53
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design