Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-09-2011, 03:34   #1 (permalink)
paranomy
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation amerikadan rc siparişi vermek istiyorum bazı sorularım var

merhaba arkadaşlar ben dünyada aradım avrupa ülkelerinde ve amerika dışında (üretici ülke olan japonyayı hariç tutuyorum) tamiyanın türkiyede 2007 den sonra bulunmadığını öğrendim ve yıkıldım bir umut diye yurtdışı siteleri aradım güç bela amerikan www.tamiyausa.com u bulabildim orada bir modelde seçtim işte bu Tamiya America Item #58392 | RC Toyota Supra Drift Spec - TT01D fiyatı 242,00 dolar şu anki kurla 429,230 tl çıkıyor ben bu ürünü sipariş etsem dsl veya ups kullanılarak geldiğinde gümrük vergisi ödermiyim eğer bu iki firmayı bulamassam herhangi bir kargo şirketindede gümrük vergisi ödermiyim bu ürün herhangi bir şekilde gümrükten muaf tutulabilirmi direk adrese teslim olurmu yoksa gümrüğe gidip almalımıyım eğer gümrüğe gideceksem nereye bulunduğum şehir antalyadamı yoksa istanbul vs. farklı bir yeremi
birde bir forumda avrupa birliği ile yapılan anlaşma gereği avrupa ülkeleri g.v muaf ve sadece kdv var diye eğer bu doğruysa ben avrupada üzerinden nasıl getirebilirim yani eğer olmazsa ben bir öğrenciyim 77,02 tl civarı bir g.v beni biraz zorlar yardımcı olurmusunuz
paranomy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:57
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design