Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-04-2008, 21:16   #30 (permalink)
asiyan
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
12 Mesajda 20 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

İrfan beyin sözlerine aynen katılıyorum.
Üniversite mezunuyum, B karne stajı yapıyorum, ofiste iş organizasyonu, beyanname, arşivleme işlemlerini yapıyorum, gümrüklere iş hazırlayıp gönderiyorum, fix bir maaşım var. Ama gümrüktekiler irfan beyin bahsettiği gibi fix maaşla kalmıyorlar. Para üstlerini kayıtısz harcamalarını zula etmelerinin yanı sıra spot iş yakalayıp bizim şirketimize ait işleri de yapıyorlar. Bunu da yeri geldiği zaman övünülecek bir şeymiş gibi bıyık altından gülerek anlatıyorlar.

Benim gümrükte iş takibi yapanların zuladan kazandıkları paralar hiç enterse etmiyor. Müslüman olduğum için ve HARAM-HELAL bildiğim için hiç niyetine girmedim ve hiç te umursamadım. Gümrüktekiler en geç 6’da işini bitirir çıkar, ama ben yeri gelir yarınki işlere hazırlık için 9’a 10’a kadar çalışırım. Hiç te gocunmadım.

Bu mesleği çok seviyorum ve mesleğimi söylediğim zaman bana “iyi para dönüyor , iyi zula oluyor sizin işlerde” dedikleri zaman gerekli cevapları veriyorum.

Bu Dünyada 1 Lira haram paranın ahirette hesabını nasıl vereceğimi düşünüp vicdanımı yormayı hiç düşünmüyorum. Ben bu mesleğe aşığım ve Dış Ticarete olan ilgim nedeniyle Gümrük ayağını öğrendikten sonra farklı kulvarlara da geçebilirim.

Ama bahsettiğim gibi aklı hür vicdanı hür ve mide sahibi insanların kaldırabileceği bir sektör değil. Ben de ne öğrenirsem kar diye bakıyorum. Karnemi aldıktan sonra ve İngilizcenin yanına birkaç dil daha yapabilirsem daha farklı kulvarlara geçebilirim.
asiyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:45
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design