Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-09-2011, 03:39   #4 (permalink)
benhalil
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Dahilde İşleme Rejimi.ayrı bir iş kolu

Unutmadan söyleyeyim, bizim bu tür işler için mevzuatımız yok.
Dahilde İşleme Rejimi diyorlar,evet doğru ama ,içerik TAM ZIT ...aşağıda sıralanmıştır. Karşılaştırınız

BENİM GETİLERECEĞİM MALLARIN DAHİLDE İŞLEME REJİMİNDEKİ YERİ
İhracata yönelik önemli mevzuatlardan biri olan Dahilde İşleme Rejimi İhraç ürünleri üretmek için gerekli olan ve dışarıdan ithal edilen malı mı?HAYIR
bu yüzden de ithali gümrük vergisine tabi aramallara ya da girdilere gümrük muafiyeti getiren bir ihracatı teşvik sistemidir.?HAYIR
İhracat yapmayı düşünen işletmeler, ihraç edilmesi planlanan
malların üretiminde kullanılacak olan mı?HAYIR
hammaddemı?HAYIR
yardımcı madde?HAYIR
yarı mamulmu?HAYIR
mamul, ara malımı?HAYIR
ve ambalaj malzemelerinin mi?HAYIR
başta değişik vergisel yüklerden muaf olmak üzere ve devlete ihracat taahhüdünde bulunmak şartıyla, çeşitli kolaylıklar ve teşviklerden yararlanabilirler.?BELİRSİZ
Teşviklerden yararlanabilmek için Dahilde İşleme İzin Belgesi alınması zorunludur.?BELİRSİZ
Söz konusu olan bu Dahilde İşleme İzin Belgesi, Gümrük muafiyetli ithalat ya da yurtiçi alımlara olanak sağlayan Dış Ticaret Müsteşarlığı´nca düzenlenen bir belgedir.?BELİRSİZ

"VE BENİM EKLEDİKLERİM"
Kimin malını getiriyorum?Yabancının.
Diğer bir ülkeye ihraç olacakmı? hayır.
Yurtiçinde dağıtılaçakmı?hayır.
Haksız rekabete yol açacak ürünlermi?hayır.
Geldiği ülkeye geri ihracat ,yanı iade olacakmı?evet.
İşçilik ve emek ihracatımı?evet.
Kimler kazanc elde edecek?Ben,Tamirci,İmalatcı

Şimdide Asıl "Dahilde İşleme Rejimi Nedir? Onu inceliyelim
İhracata yönelik önemli mevzuatlardan biri olan Dahilde İşleme Rejimi İhraç ürünleri üretmek için gerekli olan ve dışarıdan ithal edilen malı mı?evet
bu yüzden de ithali gümrük vergisine tabi aramallara ya da girdilere gümrük muafiyeti getiren bir ihracatı teşvik sistemidir.?Evet
İhracat yapmayı düşünen işletmeler, ihraç edilmesi planlanan malların üretiminde kullanılacak olan mı?EVET
hammaddemı?Evet
yardımcı madde?Evet
yarı mamulmu?Evet
mamul, ara malımı?Evet
ve ambalaj malzemelerinin mi?Evet
başta değişik vergisel yüklerden muaf olmak üzere ve devlete ihracat taahhüdünde bulunmak şartıyla, çeşitli kolaylıklar ve teşviklerden yararlanabilirler.?evet
Teşviklerden yararlanabilmek için Dahilde İşleme İzin Belgesi alınması zorunludur.?Evet
Söz konusu olan bu Dahilde İşleme İzin Belgesi, Gümrük muafiyetli ithalat ya da yurtiçi alımlara olanak sağlayan Dış Ticaret Müsteşarlığı´nca düzenlenen bir belgedir.?Evet
"VE BENİM EKLEDİKLERİM"
Kimin malını getiriyorlar?Kendilerinin
Diğer bir ülkeye ihraç olacakmı? EVET
Yurtiçinde dağıtılaçakmı?EVET
Haksız rekabete yol açacak ürünlermi?EVET
Geldiği ülkeye geri ihracat ,yanı iade olacakmı?HAYIR
İşçilik ve emek ihracatımı?HAYIR
Kimler kazanc elde edecek?FİRMANIN KENDİSİ

NOT:SADECE EVET,HAYIR EKLENMİŞTİR..
YORUMU SİZLERE BIRAKIYORUM DAHİLDE İŞLEME REJİMİNİ KAPSIYORMU?
benhalil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:24
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design