Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-09-2011, 20:45   #1 (permalink)
ticaret-
Üye

Teşekkür: 5
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart kullanılmış yedek parça

merhaba,
ben dış ticaret öğrencisiyim,
dış ticaret ödevimle ilgili olarak bilgi ve ilgili mevzuatlar konusunda fikir almak istiyorum.
C sınıfı onaylanmış belgesi olan bir firma var
bu firma sipariş yogunlugu nedeniyle makinaları tam kapasiteyle çalışmaktadır bu nedenlede makinalarına periyodik bakım yapamamıştır dolayısıyla üretim makinalarındanbirinin çok önemli bir parçası arızalanmış ve makinanın üretim kapasitesinde önemli bir düşüşe neden olmuştur,parçanın türkiyede tamir edilmesi mümkün değildir vve yurtdışına gönderilmesi gerekmektedir.Ancak üretici firma tamir için yaklaşık 2 aylık bir süre öngörmüştür, ne varki makinanın 2 ay süresince çalışmaması halinde alınana siparişlerin yetiştirilmesi mümkün olmayacaktır.
Üretici firma, 2 ay için elinde bulunan kullanılmış yedek parçayı gönderebileceğini belirtmiştir.
Firmanın minumum üretim kaybıyla bu sorunun üstesinden gelebilmesi için ne yapmasını önerirsiniz.
Bu tarz bir problem karşısında nasıl bir yol izlenmeli ve hangi kanunlar tebliğler ve nerelerden özel izinler alınmalı hazırlanmalı ve adımlar prosedürler ne olmalı
şimdiden teşekkürler.
ticaret- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:19
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design