Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-09-2011, 15:38   #1 (permalink)
adamentium
Üye

Teşekkür: 3
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart UPS Gümrük Sorunu

Arkadaşlar facebook üzerinden Amerikada bir spor mağazasının yaptığı çekilişle hediye olarak bir boks eldiveni kazandım. ( değeri 199 dolar ) Firmaya yaklaşık bir hafta önce kişisel bilgilerimi ve adresimi gönderdim ve onlarda bana UPS kargo ile eldiveni yolladılar.

Biraz önce UPS İstanbul dan bir telefon geldi. Ürün bedeli 75 euro yu aştığı için ürünün gümrük işlemlerine tabi tutulacağını , bu işlemleri yapacak birinin olup olmadığını soran bir hanımla telefonda görüştük. Kendisine bu ürünü çekilişle kazandığımı söyledim. Ödeme yapmadığımı ve faturası olmaması gerektiğini söyledim. Oda bana ısrarla hayır adınıza fatura kesilmiş diye belirtti. Bunun üzerine gümrük işlemlerinin ne kadar tutacağını sordum. Kendisi bana yaklaşık 300 tl civarı tutar dedi. Ve bende para vermediğim bir ürüne o kadar gümrük ücreti veremeyeceğimi söyledim. Kabul etmediğimi belirttim. Ürünü geri göndereceklerini söylediler. Telefonu kapattım.

Şimdi ;

- Ödeme yapmadığım bir ürüne ve hediye olarak kazandığım bir ürüne kesilen fatura ticari fatura niteliği taşır mı ?

- Bu durumda o belirtilen 300 tl yı ödemek dışında ürünü almak için yapabileceğim farklı bir yol , yöntem var mı ?

Tecrübesi , bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Kolay gelsin.
adamentium isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design