Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-09-2011, 01:40   #1 (permalink)
neyapmalı
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Unhappy Lütfen yardım edin

Merhaba. ben bu yıl dış ticaret öğrencisi oldum , ama hazırlık sınıfım var daha.

fakat gelgelelim ki gerçek anlamda psikolojim bozulmuş durumda ve ne yapacağımı bilemeden çaresizce kahrolmaktayım..

neredeyse tüm konuları tek tek okudum ama içimdeki huzursuzluk dinmiyor.
Taa ki herşey B karnesinden A karnesini alana kadar güzeldi..

A karnesini alma şartlarında 4yıllık fakülte mezunu olma koşulunu duyunca yıkılmıştım, hemde 6yıllık stajı gözümü karartıp evet bunu yapabilirim dediğimde..

mühendisliği 2 senedir ucu ucuna kaçırmış olan ben gerçekten yapabileceğim bi meslek olan bu mesleğe yöneldim, ama gerçekten dağılmış durumdayım.

ne yapmalıyım? gidip bu bölümü bitirmeli mi .. yoksa boş gözüken bir işletme bölümü bile daha çok nitelik taşıyor. kafam patlamak üzere.

ve sorularım var evet..

mesela bu meslekte iş bulamadığım zaman kpss ye girip herhangi bir yerde kadrolu devlet memuru olabiliyor muyum??

Niçin okunmalı? uluslar arası tic. diye bir bölüm varken bu bölümün şansı nedir?..

açıktan iktisad tamamla üstünü diyebilirsiniz.. Ama 2sene okul ardından 3 sene açık öğretim bir yıl hazırlık toplam 6 yıl eder ki ben 21 yaşındayım..

buda 27 eder ki açık öğretimde sınıfta kalma durumunu saymıyorum ve bunun cabasında askerlik faktörüde girerse 30 yaşına kadar çıkıyor bu durum..

ve dil kursları kişisel gelişimler ile nerden baksanız 32 yaşında işe atılmaya hazırsınız demektir..

ve kpss ye girme durumunu işin içine almadım.

işte benim asıl sorum. Tüm bu çaresizliğe bu bölüm değer mi?

asgari ücretle başlayıp ne kadar yükselebilirsin ki?
neyapmalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:03
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design