Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-09-2011, 07:20   #1 (permalink)
amerikadan soruyorum
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Amerikadan Turkiye'ye e-ticaret ve gumruk uygulamasi

Merhaba,
Amerika'da yaşıyorum. Foruma henuz uye oldum ve yazismalardan uykumu kaciran sorularima aradigim cevaplari sizlerden alabilecegimi tahmin ediyorum. Ilk sahsi ticari girisimim icin bilgi ve tecrubelerinize ihtiyacim var.

Türkiye'de şahıslara teslim edilmek uzere A.B.D.'den taninmis marka tekstil ürünlerinin satisina yonelik bir online dukkan acmak asamasindayim. Musterilerimi gumruk uygulamasi hakkinda urkutmeden durustce bilgilendirmek gerektigini dusunuyorum.

1-En dogru, anlasilir ve guncel bilgiye nasil ulasabilirim? Link olarak iletmeniz mumkun olur mu?

2-Sahsa teslim edilen, kisisel kullanima yonelik, ticari degeri olmayan ve online olarak satisi gerceklesmis tekstil ( giyim, ayakkabi, gunes gozlugu, aksesuar, v.b.) urunler hangi kriterler goz onunde bulundurularak gumrukte kalir?

3- Online satislarda sahsi kullanima tabi urunun (yukarida bahsi gecen tekstil v.b.) gumrukte takilmasi durumunda matbu bir gumruk orani var midir, GTIP'ye gore degisebilir bir oran mi soz konusudur?

4- Dagitimi PTT'nin gerceklestirmesi beklenen paketin gumrukte kalmasi durumunda isleyis nedir? Alici paketini nerede teslim alir?
amerikadan soruyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:36
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design