Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-09-2011, 22:12   #56 (permalink)
pamapama
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: DROPSHİP SİSTEMİYLE TÜRKİYE'ye ÜRÜN SATMAK İSTİYORUM!!!

Gittigidiyor satıcı sözleşmesinden alıntı:

"b) Kullanıcı'lar, Sıfır Risk Sistemi'nden ve Hizmet'lerinden faydalanılarak alınıp satılan ürünlerin satışından veya satışa bağlı işlemlerinden kaynaklanacak her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerin hepsinden, doğrudan ve/veya dolaylı olarak sorumludurlar. Satış ve işlemlerden doğabilecek her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerden doğacak sorumlulukların hiçbirisi Gittigidiyor'a ait değildir."

Bunu yazma sebebim: GG'den satış yaparsanız devlet vergi isterse siz sorumlusunuz diyor gittigidiyor. Peki devlet vergi isteyecek mi?

İnternetten yurtdışı alışverişe kısıtlama! - En Son Teknoloji Haberleri - HTEkonomi

Devlet bu suistimalin farkında. Yurt dışı alışveriş yasak değil, gidin alın bir yerlerden ebay olur bilmem ne yurtdışı sitesi olur... Ama kişiler, sen ben millete direkt postalayarak yüzlerce sattığımız zaman ticaret olur, kar elde etmiş oluruz.

Sorusu olan varmı demişsiniz..
Sorum var, gittigidiyor kullanıcı adınız ne? Ben veya başka biri sizi maliyeye ispiyonlasa mesela, şu kullanıcı şu kadar mal satıyor her ay hiç de vergi vermiyor dese. Ben bu ürünü buradan satın aldım (gittigidiyor, sahibinden, sanalpazar,..) ve bana fatura gelmedi bu adam bana bu malı faturasız sattı dese... Maliye "önemli değil o yurtdışından göndertiyor ona vergi yok" mu diyecek. Cesaretin varsa ver kullanıcı adını. Nerde satıosun. Madem vergiden muafsın korkacak hiçbir şeyin yok.
pamapama isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:31
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design