Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-01-2007, 00:47   #12 (permalink)
ilker
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart RE: Yurtdışından gelirken yanımda getirdiğim Notebooklar.

konuya ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama bildiğim bişeyler var.yurda ilk girişinizde getirdiğiniz bilgisayarlar zati eşya listesinde olmadığından ve değeri 300 euro yu geçtiğinden onları vermeleri yanlış.2000/53 sayılı bakanlar kurulu kararının 39,ve müteakip maddeleri gereği eşyanızın değeri 300 euro veya altında ise ancak o zaman eşyanızı vergi ödemeden yolcu beraberi getirebilirsiniz.müteakip maddelerde de derki 40,ve 41, maddelerde( ben açıklamasını yazıyorum ) yolcunun kendi kullanımına mahsus ticaeri değerii olmayan şahıs adına gönderilen veya getirilen değeri 1500 euro yu geçmeyen eşyaları %10 maktu vergi ödeyerek ithal edebilirsiniz.eğer değeri 1500 euro yu geçiyorsa ithalat rejim kararına göre sizden vergileri tahsil edilerek eşyanızın teslimi sağlanır.eğer 2000/53 sayılı bakanlar kurulu kararının 39.ve müteakip maddelerini temin edebilirseniz yada hangi gümrükteyse eşyanız ordan talebinizi anlatacak bir dilekçe ile başvurursanız eşyalarınızı teslim alabilirsiniz.ben istersenin size aşağıda bir dilekçe örneği sunayım.

..................... Gümrük Müdürlüğü ' ne

Gümrüğünüzce tescilli ............... sayı ve ..........................tarihli ambar alındı makbuzu ile tarafıma gelmiş bulunan eşyalarımın 2000/53 sayılı Bkanlar Kurulu Kararının 39.ve müteakip maddelerine istinaden tarafıma verilmesini emir ve müsaadelerinize arz ederim.

SAYGILARIMLA
ilker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:48
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design