Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-04-2008, 20:43   #3 (permalink)
asiyan
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 18 kere teşekkür edildi
Standart RE: GMD'den Gümrük Müşavirliği Sınavlarına Hazırlık Kursu

Sayın Commer bu şekilde yorum yaparak alınan eğitimlerin hiç bir sonuca götürmeyeceğini ileri sürmenizi açıkçası doğru bulmuyorum.

Uygulamada mevzuatta bulunan herşeyi yapmanız imkansız.

Eğitimin kalitesine ve eğitmene bağlı olarak verilen bilgiler amacına ulaşabilir de.

Size bilgi ve birikimlerinizi aktaracağınız bu tür bir kurs için teklif verilse idi, "yok hayır, benim anlattıklarım işinize yaramaz, ben o kadar şey görüdm, yaşadım tecrübe ettim ama hiçbir kıymeti ve hükmü yok, ya kendiniz birebir yaşayarak öğrenin ya da açın kanunu okuyup öğrenin" mi diyeceksiniz? Eğer derseniz o zaman ben sizin hiçbirşey bilmediğnize ve kendinize güvenmediğinize inanırım.

Hiçbir eğitim yoktur ki faydası olmasın.

Yaklaşık 1,5 yıldır gümrük işindeyim ve bu işe girmeden önce sayısını unuttuğum eğtimlere gittim. Yeri geliyor, eğitimde öğrendiğim bilgiler sayesinde mantık yürütebiliyorum ve yeri geliyor ki mevzuatı açıp bakmaya, bakarsam da madde numarasını öğrenmek için bakıyorum.

Düşüncenize saygı duymakla beraber, sizin gibi düşünen eğitim karşıtı demem biraz sert olur ama hani ılımsız eğitim sempatizanı düşünenler sebebiyle, ülkemizde genel bazda düşünce körlüğü yaşandığı kanaatindeyim. Eleştirimi kişisel olarak algılamanızı istemem kesinlikle. Çünkü başta da değindiğim gibi eğitimcinin kalitesi, tarzı, formasyonu büyük etken.
asiyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:02
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design