Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-12-2011, 22:38   #1 (permalink)
ybncii
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question İnternetten Otomobil Yedek Parçası Alma Prosedürü

Öncelikle hepinize iyi günler dilerim. Günlerdir araştırıyorum sonunda bu forumu buldum. Belki foruma sırf bu yüzden üye oldu bilgi vermem diyebilirsiniz anlayışla karşılarım ama başka gidebileceğim yerde kalmadı aslını ararsanız insafınıza kalmış artık

Opel omega marka 1995 model bir aracım var. Araç malum avrupa bir araç yedek parçalarını türkiye bulmak zor özellikle aydınlatma grubunu biraz araştırdım almanyada halen satışı olan ürünler mevcut. Bende Ön far takımı ve arka stop grubu almayı düşünüyorum. Sitenin adresi Orange Tuning Almanya kaynaklı bir site burada bulunan ;

Stop Grubu >Linki< Fiyat olarak 153 avro Gösteriliyor

Far Seti >Link< Fiyat olarak 232 avro gösteriliyor.

Bu firmanın çalıştığı kargo DHL. Listeye baktım türkiye var listede oradada 5kg 35 avro - 30 kg 65 avro arasında değişiyor fiyatlandırması kargonun.

Şimdi ben bu ürünleri alabilirmiyim acaba ? Gümrükte ne gibi bir prosedürle karşılaşırım ?? Eğer ödemem gerekirse ne kadar vergi ödemek durumunda kalırım ? Gümrükte vergi ödememe gibi bir alternatifim mevcutmudur ? Neler yapmam gerekir bunun için ?

Eğer cevap verebilirseniz çok makbule geçicektir şimdiden herkese çok teşekkür ederim
ybncii isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:23
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design