Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-04-2008, 02:21   #7 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: ithalat vergilendirme hakkinda bilgi ltf

Alıntı:
zakdemir´isimli üyeden Alıntı
Sayın Asiyan ve Sayın Commer-
İlginiz için çok teşekkür ederim.
Bu arada bir başka bilgi daha geçti elime ve iyice aklım karıştı. Getireceğimiz pos cihazlarının içinde mobil-poslar gibi içine bir GSM hattı takılarak kullanılabilen pos cihazları da var. Emin olmamakla birlikte bu tür eşyanın ithalatında %20 GSM vergisi olur diyenler oldu.
Bu konuda gerçekten bilgim yok. Bana yardım edebilirseniz minnettar olurum. Şimdiden teşekkür ederim, en derin saygılarımla.

sayın zakdemir
üyemiz sayın asiyan ın bilgileri sizi yanıltmasın kötü niyetli olmadığını biliyorum fakat verdiği bilgiler zaman zaman yanlış olabiliyor inceleyip düzeltmesi için ikaz da ediyorum
Sizin eşyanız tarife cetvelinde aşağıda da gördüğünüz gibi yazar kasaların alt pozisyonunda sınıflanmakta dır ve bu eşya için bağlayıcı tarife bilgileri mevcuttur bağlayıcı tarifelerde de GSM hattı takılan lar diye zaten geçmektedir. Kendinize iyi bir işine vakıf gümrükçü bulun o sizi yönlendirecektir. Zaten bir gümrükçünüz olması şart.

BTB ler için alttaki linki inceleyiniz
http://www.gumruk.gov.tr/btb/filter.aspx?keywords=847050

eşyanız yazar kasalarda sınıflandırıldığı için
yazar kasaların KDV oranı % 8 dir GV de muaf tır

KDV oranı yüzde 8 olan ürünler
Temel gıda maddeleri, , gazete kağıdı, ödeme kaydedici cihaz (yazarkasa) teslimleri, kitap, sinema-tiyatro giriş ücretleri, perakende et, perakende buğday, özel okul ve kreşlerde verilen eğitim ve öğretim hizmetleri.

8470.50 - Yazar kasalar
8470.50.00.00.11 - - Satış noktası terminalleri (POS makinaları)
8470.50.00.00.19 - - Diğerleri
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:03
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design