Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-12-2011, 00:38   #1 (permalink)
soledas
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Şahıs şirketi kurup düşük adetli ithalat yapmak !

Herkese merhabalar;

Sizlerden bir konuda yardım talep edeceğim. Hong Kong-Çin bölgesinde bir saat satıcısından 50-60 lı adetler şeklinde markalı ( Seiko ve Armani) kol saati getirmeyi planlıyorum. Tüzel kişilik olarak bir butiğimiz var yada sıfırdan şahıs şirketi de kurabilirim gerekirse. Ürünleri posta yoluyla satıcı gönderse bu ürünleri gümrükten çekebilirmiyiz ? Satıcı arkadaş ürünler için fatura düzenleyebiliyor ama ürünlerin akredite olup olmadığı biraz şüpheli yani ürünler orjinal firmasından çıkmıyor olabilir ama 3-5 dolarlık ürünler değiller, fiyatları 100-120 dolar/adet civarı. Ürünler posta yoluyla tek tek de getirtilebilir muafiyet kapsamında ama ben bunu istemiyorum, resmi bir girişi olsun ve bende faturalı olarak satışını yapayım istiyorum. Ayrıca ürünleri parça olarak da getirtip birleştirme şansım var bunun bir faydası olur mu? Bu konuda yardımcı olabilecek gümrük müşaviri kişilerle görüşüp çözümü varsa çalışmak isterim. Zahmet edip okuyan herkese teşekkür ederim.
soledas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:54
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design