Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-12-2011, 18:49   #4 (permalink)
Ataolur
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: İnternetten Alışveriş - Fedex - MNG Kargo

Arkadaşlar benzer bir durum benim de başıma geldi, Amerikadan sipariş ettiğim Fedex ile gönderilen 119$'lik elektronik bir kart 75 Euro gümrük muafiyet rakamını geçtiği için gümrüğe takıldı. Fedex'in işlerini MNG kargo yürütüyor, MNG'den konu ile ilgili bir ihtarname gönderdiler. İhtarname'de 150 TL Terminal hizmet bedelini ödeyerek gelen gönderinin Ordino belgedini alabileceğim, sonra da Atatürk Havalimanındaki Gümrük'den işlemleri yaptırıp ardiye, gümrük vs masrafları ödedikten sonra ürünü alabileceğim söylendi. Tahmini 500-600 TL ödemem gerekiyordu.

MNG kargoyu aradım, bunun özel bir gönderi olduğunu zaten 119$'lık bir kart olduğunu, yüksek bir masraf çıkarsa teslim almayacağımı bildirdim.

Bugün MNG'den aşağıdaki e-mail geldi, sadece 155TL ödeyerek gönderimi teslim alabileceğim bildirildi. Lütfen bu hakkınızı bilin ve kullanın, gönderilerinizi gümrüğe terketmek ya da fahiş masraflar ödemek zorunda kalmayın.
Ataolur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı Ataolur adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:

Şu Anki Saat: 03:45
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design