Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-01-2012, 10:57   #2 (permalink)
zdearbann
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Smile Cevap: E Bay ürün alımı, Gümrük bilgisi

İlgilenen arkadaşlar için kendi konuma kendim mesaj yazmaya karar verdim. E bay den alış veriş yapacak arkadaşların dikkat etmesi gereken 1 kaç tüyo (tecrübe ile sabittir)
Konumuza dönelim.
Ben 419 dolarluk bir anfi almıştım. 147 dolarda ayriaten nakliye ödemiştim. ve sorum yukarıda malum. Anfi tahmin ettiğim gibi gümrükte takıldı. Ben bana gümrükten bir kağıt gelmesini beklemeden bir kaç gün üst üste gümrüğü aradım ve hangi depoda tutulduğunu öğrendikten sonra ptt uluslararası gümrüklü servisinin yolunu tuttum. Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim. Gümrük çalışanları kesinlikle netten okuduğunuz gibi keyfii davranan, zorluk çıkarmaya endexlenmiş tipler değil. Ben şahsen çok ilgili ve yardımsever insanlarla muhatap oldum. Özellikle paketleri düzenleyip sıralayan cem abi, ve en son olarak gümrük memuru masalarını karşınıza alınca sağ masadaki izmirli gümrük memuru ( İsmini bilmiyorum ) abimiz inanın hiç bir zorluk çıkarmadan, sorunsuz bir şekilde işimizi hallettiler. Amerikadan gelen ürünlerde fatura değeri üzerinden %20, Avrupa üzerinden gelen ürünlerden %10 vergi alınıyor bilginize. Bu vergileri ödedikten sonra hiç bir sıkıntı kalmıyor geriye. Ebayden alacağınız ürünün tek seferde 1 adeti geçmemesine dikkat edin, 1500 euro üzeri olamaması önemli yoksa bir gümrük müşavirine ihtiyacınızda olabiliyor. 1500 EURO altındaki 1 adet ürününüzü, vergisini ödeyerek sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz diye düşünüyorum. Hayırlı alışverişler..
zdearbann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı zdearbann adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
admin (08-01-2012)

Şu Anki Saat: 02:32
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design