Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-01-2012, 13:22   #1 (permalink)
BursaBilgisayar
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation İthalat İle İlgili Bazı Sorular

Merhabalar, aranıza yeni katıldım.

Öncelikli olarak herkese hayırlı kazançlar dilerim.

Ben Bursa'da BursaBilgisayarSistemleri adı altında elektrik-elektronik cihazlar ve bilgisayar oem parçaları satabilmek için bir proje geliştirdim.

Bunun için bazı bilgisayar firmaları var burası bir gerçek ürün alabilmem için ancak ben 1. elden alışverişimi tamamlamak istiyorum. Yaklaşık 2 ay gibi bir zamanım mevcut, dolayısıyal acele etmiyorum.

İthalatı yapabileceğim bilgisayar ürünleri üzerine sanırım iki ülke var birisi Çin, diğeri ise Hindistan.

Ancak sanırım Çin'den ürün almanın daha pratik çözümleri var, dolayısıyla bende oraya yöneliyorum. Öncelik hedefim bilgisayar ürünleri almak.

Sorularım;

1. Ben Limited şirketi falan değilim, 2. sınıf bir işletme olarak gözüküyorum vergide. Buna rağmen ürün alabilir miyim?

2. Ürünleri alibaba dışında nasıl ve ne şekilde takip edebilir neyin nerede olduğunu görebilirim? Bunun bir yolu var mı?

3. Herhangi bir gümrük şirketi ile anlaşmak zorunda mıyım?

4. Danışmanlık şirketleri ile anlaşmak zorunda mıyım? ( Eşim ingilizce öğretmeni )

5. İlk etap için 10 bin TL değerindeki alışveriş çin için uygun mu?

6. Ürünlerin hiç bir şekilde Türkiyeye girmesi sonrası bir garantisi mevcut mu değil mi?

7. Örn: Kingston, Toshiba, A4Tech gibi markalarında Çin yapımı mevcut mu? Bu şekilde bilindik ürünlere yönelme fikrimi nasıl karşılarsınız.

Arkadaşlar, sizi sıkmak istemiyorum umarım bu sorularımı yanıtlarsınız ve sohbet imkanı elde edebiliriz .
BursaBilgisayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:40
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design