Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-01-2012, 11:12   #1 (permalink)
aspirin
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart alibabadan gelen malı vergisini ödeyip almak

iyi günler dilerim öncelikle çok yararlı bir forum sabahtan beri okuyorum bilgiler için çok teşekkür ederim ama benimde bir sorum olacak şöyle ki ;

alibabadan 10 adet kulaklık siparişi vermek üzere firmayla anlaştım yaklaşık değeri 800 $ olarak anlaştık china air mail ile gönderilecek...daha öncede bireysel olarak siparişlerim oldu nasıl işlediğini biliyorum sistemin ...ancak bu sefer toplu alım yapmak istiyorum ancak bunun verigisini ödeyip yasal olmasını istiyorum... sorularım ise aşağıdaki gibi ;

1 - şu anda bir vergi numaram yok yani vergi mükellefi değilim , bunun için vergi dairesine mi gitmem gerekiyor , nasıl bir mükellef olursam bu 800 dolarlık malın vergisini ödeyip çekebilirim.

2 - bu vergi numaramın olması sebebiyle aylık sabit bir ücret ödemem gerekiyor mu ?

3 - Satmak için alacağımdan dolayı sürekli aynı üründen alım yapabilirmiyim fatura kesmem için sadece sahıs adına dükkan açmam yeterli midir ?

4- kısacası bu şekilde değişik elektronik kullanıcı ürünlerinden 10-15 adet alımlar yapmak istiyorum en kısa yoldan ve legal olarak bunların alım satımın en rahat nasıl yapabilirim faturalı olarak ?
aspirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:34
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design