Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-01-2012, 12:22   #1 (permalink)
monfree
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Çinden Getirilecek Ürünler İçinGümrük Vergisi ve Garanti Belgesi

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni katıldım ve aradığım cevapları burada bulabileceğimi gördüm. Öncelikle vakit ayırıp cevap yazan herkese çok teşekkürler.

Şirket kurdum ve çinden ithal mal getirip satmayı düşünüyorum. Ürün yelpazesi telefon kılıfı, şarj ve data aktarım kablosu, pilli süs eşyası, küçük el feneri, minik kulaklık, kol saati v.s. gibi ürünler olacak.Ürün başı sipariş adetleri 5 ila 20 arasıdır. Bedelleri 3$-30$ arasındadır.

Bu ürünler için ödemem gerekecek gümrük vergisi ne olur? Bunu nasıl hesaplarım? Kişisel satın alma ile şirket adına satın alma arasında farklılıklar olması lazım herhalde, bu benim avantajıma mı dezavantajıma mı olur? Ürünleri gümrükten çekmek için gittiğimde şirket için belge isterler mi? Daha önce gümrüğe takılan kişisel ürünlerim için ekstra bir şey gerekmemişti.

Ayrıca getireceğim ürünler için garanti belgesi gerekir mi? Bu ürünleri için bir yerden onay almak lazım mı? Eğer gerekli ise bu garanti belgesini kendim hazırlayıp ürünlere eklesem olur mu?

Yardımlar için teşekkürler
monfree isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 14:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design