Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-01-2012, 18:17   #91 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
melisia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba,
dieselden bir tişört aldım değeri 35 EURO shipment 30 EURO fakat local taxes and duties adı altında 135 EUROluk bir rakam çıktı ve ben siparişi onaylamış bulundum.
anlayacağınız bir tişört 200 EURO'ya geldi..bunu iade etmek istediğimi firmaya bildirdim,geldiğinde almayın geri gönderin dediler. fakat ben bunu bu şekilde yaparsam paramı tümüyle geri alabilecek miyim? gümrük müşavirliği gümrüğe geldiğinde ihbarname yollarlar geri göndermek istediğinizi belirtin ve ordino filan almayın dedi. fakat ups bu ürünün gümrüğe takılmayacağını direk bana geleceğini söyledi. şimdi benim sorum şu ki ben en az mali kayıpla bu işi nasıl kapayabilirim? bir tişörte 487 lira ödemiş olmak istemiyorum,lütfen yardım edin.. şimdiden teşekkürler..
selamlar. istediğiniz t-shirt istanbul outlet center da yaklaşık 110-120 tl arasındadır eminim. bende alıyorum. işte bu nedenle giyim üzerine abd den alışveriş yapmayı uygun bulmadığımı sizlere söylemeliyim. 1. si local taxes denen olay sizi kısaca kibarca ve güzel bir şekilde dolandırma yöntemidir. abd dışında yaşayan birinin abd den aldığı ve yurt dışına çıkan bir ürünle ilgili vergi ve yasal sorumluluk ödemesi mümkün değildir. eğer Türkiye ye geldiğinde gümrük vergisi çıkarsa o ödenir. ödemeyi yapmanız bile baştan hata. ödemeyi kabul etmeyecektiniz ama sanırım ödeme yapılmış ve satıcı parayı almış.

kabul etmemek bir yöntendir. gelen paketi iade edebilirsiniz. ama gördüğüm kadarıyla ups kargo ile gelen bu paket size geri iadesiyle 100 dolara yakın bir rakama malolacaktır. geri iade ücretsiz değildir!

geri iade edip etmeme konusunda bence iyi düşünün. geri iade zor bir yöntemdir. ayrıca satıcının size para iadesi yapacağını da garanti etmem. en güzeli aldığınız elbiseyi güle güle giyin.
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 00:31
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design