Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-01-2012, 10:36   #2 (permalink)
cmt
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 2 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: staj

Alıntı:
cagan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba

Ben çeşitli firmaların dış tıcaret departmanlarında yaklasıkolarak 10 yıldır calışmaktayım .Gerek mevzuat gerekse dış ılışkıler konusunda oldukcada ıyı bır tecrubem var .Benım ıcın oldukca gec oldugunu bılıyorum ama gümrük müsaviri olmak istemekteyım .37 yaşındayım halen bır umut varmıdır .bu konuda bılgısı olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum

değerli kardeşim,şahsi fikrim gümrük işine hiç bulaşmaman ama sevgili kardeşim hiçbirşey için geç değildir.eğer yapmak istiyorsan gümrük kanununun ilgili maddesinde belirtilen okullardan önlisans seviyesindemezun olursan ve 3 yıl bir gümrük müşavirinin yanında staj yaparsan gümrük müşavir yardımcılığı sınavına girebilir ve 100 sorudan 60 barajını tutturabilirsen güm.müş.yardımcısı olmaya hak kazanırsın.yardımcı karneylede yine bir gümrük müşavirinin yanında 3 yıl staj yapman ve bu arada lisans seviyesinde mezun olman durumunda gümrük müşavirliği sınavına girmeye hak kazanırsın ön eleme sınavında 70 barajını tutturursan ikinci sınava girmeye hak kazanırsın,ikinci sınavda da 70 barajını tutturursan gümrük müşaviri olmaya hak kazanırsın...
cmt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Gösterilen 2 sayıda üye cmt adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkr etti:

Şu Anki Saat: 15:06
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design