Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-02-2012, 00:05   #100 (permalink)
hasannn147
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
felekman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2. el derken ürünler nedir? ne değildir? ürün gelince 2. el mi yoksa sıfır mı olduğuna bakılmaz. öncelikle tarifeye bakılır. yani ürünün yasaklı mı gümrüklü mü gümrüksüz mü? Türkiye'ye ithali mümkün mü?

yani kısır bir soru içeriğini bilmeden hiç bişiy diyemem

sorumun cevabını aldım sayın kardeşim zahmetin için çok teşekkürler

aklımdan geçen şuydu ; ebaydan yahut benzeri kuruluşlardan ikinci el fotoğraf makinesi, laptop vb kısacası eletronik eşya getirip burada ufaktan elden geçirip (teknolojiyle aram iyidir) burada onu satmak..ama vereceğin cevabı tahmin eder gibiyim . kafamdakini az da olsa anlamışsındır.bunu gerçekleştirmenin nası desem en baş ağrıtmayacak yolu nedir ? mesela her seferinde farklı isimler üzerinden getirtmek , ürün bilgisine ilişkin doldurulması gereken formu dikkat çekmeyecek veya bi şekilde muafiyete tabi tutulacak şekilde karşı tarafın göndermesini sağlamak vesaire vesaire..belli ki bilgilisin.yönlendirirsen sevinirim. bi de şu gümrük maddelerine ilişkin kurallarda telefon giremez filan yazıyordu da , getiren kişiler tanıyorum.telefon üzerindeki bütünmarka vb şeylerin üzeri bantla kapatılıp bana öle gelio filan diyodu .bu konuda bilgin var mı .ilgin için tekrar teşekkürler .iyi günler...
hasannn147 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 13:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design