Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-02-2012, 01:44   #1 (permalink)
Dejavu62
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Fikrinize İhtiyacım Var..!

Merhaba...İlk olarak bize bu sayfayı açıp,yazma özgürlüğü sağlayan iradeye teşekkür etmeyi bir borç bilirim...

Birkaç Sorum olacak...Almanya'dan bana oranın postanesi yani Dhl ile bir kargo gelecek...gelen kutunun üzerine Almanca 'hediye' diye belirtilmiş ve paket sigorta ettirilmiş...Paket 24 Ocak'da elden verilmiş..ve ptt'nin yurtdışı kargo takip sitesinden baktığımda 28 Ocak'da Almanya'dan çıktığı belirtiliyor...Şu gün itibariyle 12 gün olmuş bulunmakta...ve hala dhl'nin sitesinde ilerleme son bir haftadır hep %60 olarak görülüyor ve ilerleme devam etmiyor...Paketin içeriğini tam olarak bilmiyorum hediye olduğu için...Sorularım şöyle;

1.Paketin içinde telefon yada elektronik birşey varsa gümrüğe takılma ihtimali nedir..?

2.Oradan Dhl'den çıkan bir ürünü Türkiyede Ptt Kargo mu alıyor..?

3.Gümrüğe takılırsa nasıl haberim olur ve nasıl bir ücret öderim..?

4.Kaybolma riski var mıdır,sigortalı ise gümrüğe takılırsa geri döner mi..?

5.Almanya'dan bu yollarla gelen bir kargo'nun maksimum süresi nedir,bu geçirdiğim zaman doğal mı..?

Sanıyorum ki sorularımın yanıtı birçok kişiyi benimle beraber aydınlatacak...İlginiz,varlığınız ve yanıtınız için şimdiden teşekkürler...Saygılar!
Dejavu62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:41
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design