Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-02-2012, 22:37   #105 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
KiRa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
teşekkürler ama küçük çapta bir satışta yapacağım max. 20 adet kadar filan.net üzerinden satış yoksa kendim için getirttim eskiden
kayseri esnafı mantığı gümrükte işlemez. fazla getirteyim belki satarım düşüncesi? evet doğru getirtmek ve satmak güzel şey ama bi kere parasını nakit ödediğiniz bir malı teslim alıp almayacağınızı vergisini işlemlerini ve gümrük mevzuatını bilmiyorsunuz. yani bu resmen açık risk ben sadece şahsi anlamda alışverişi öneriyorum. gümrükler 2012 itibari ile ciddi anlamda sıkı bir denetime girdi. 2011 den bu yana gümrüklerde yapılan operasyonları bi izleyin derim. cep telefonu çeteleri kaçak sigaracılar alkolcüler canlı hayvanlar vs vs. bu da tüm gümrük kapılarını otomatik olarak huylandırır. ve temkinli olma düzeyini yükseltir. ben 10 yıldır gümrük ve e-ticaret in içindeyim. kayserili esnaf mantığı ile hareket edip de yüzü gülen birini görmedim. mutlaka bi yerde bir patlak vermişlerdir.
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu kullanıcı felekman adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
KiRa (05-02-2012)

Şu Anki Saat: 11:12
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design