Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-2012, 00:18   #5 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: ebay alışveriş gümrük

Alıntı:
kafsinkaf78´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ebay sitesindan yaklasık olarak 200 dolar değerinde lcd li oto teyp almak istiyorum 110 dolarda posta ucretı var bu urunu alabılırmıyım ve gumruk masrafı ne kadar tutar eğer % 10-18 arasına bır ucret odiyeceksem almak istiyorum tesekurrler yardımcı olan arkadaslara[/b]
bu tür eşyaları Türkiye'den teknosa darty media markt yada bimeks gibi mağazalardan yada hepsiburada.com gibi sağlam bir siteden alma taraftarıyım. neden mi?

1. si garantisi var en az 1 yada 2 yıl
2. si arıza durumunda yada herhangi bir olumsuzlukta karşınızda bir muhatap var.
3. sü Amerikan radyoları Türkiye uyum sağlamaz. yarım kanal gider. bizimkisi gibi tam kanal değildir.
4. sü genelde çok farklı ürünlerdir.
5. si de gümrükte çıkabilecek bir problemde 500 liralık bir teybi bir memurun imzası yüzünden feda edemem.
6. ise hele hele gelen paket hızlı kargolarla geldiyse asla ellerine düşmek istemem. en az sizden 250-300 tl talep ederler.
7 si ise asla bir teyp için 110 dolar havaya giden bir kargo parası ödemem. 310 dolara ülkemizde süper oto teypler vardır elbette 500 tl yapıyor.
8. si ise ebay gibi sitelerden mantıklı alışveriş öneriyorum. bakın gümrükte dili yanan çok arkadaşım var lütfen biraz dikkatli olalım
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:18
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design