Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-2012, 03:44   #1 (permalink)
eses26
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart çinden ithalat

merhaba ben çinden bi siteden urun alarak turkıyede satmak ıstıyorum. daha önce o sıteden sahsıma bazı alısverısler yaptım ve gumrukle bı sorun yasamadım. arada fazlaca getırıp cevremdekılere hedıye ettıgım sattıgımda oldu. alıp satacagım seylerın bazıları oyuncak hedıyelık esya elektronık esya filan . ben şahıs şirketi kurup bunun algısı vergısı neyse herseyı yasal olarak yapmak ıstıyorum. sorularımsa şu
1- şirket kurduktan sonra o tarz bı tıcarı sıteden yuklu mal alırsam durmadan gumruge takılırmı ?
2- ben eskişehirde yasamaktayım gumruge takılırsa malı kurtarmak ıcın ıllakı o gumruge gıtmem gerekıyormu?
3- mesala getırecegım bı urun saatlı bı anahtarlık tanesı 5 dolar. bunlardan 30 adet. uzaktan kumandalı araba 10 dolar 30 adet. 8 gb usb bellek 15 dolar 20 adet. bınlerden bahsetmek ısterdım ama su an ımkanım yok ornek verıyorum bu tarz seylrden getırsem odeyecegım vergı vs ekstra ucretler neler olur.
bırde sunu sormak ıstıyorum sabahtan berı arastırıyorum bu gumrukte tamamıyle ordakı calışanların keyfıne gore işleyen bı durum söz konusu sankı. isterlerse malı hıc vermezler ısterlerse sorunsuz verırler.gercekten öylemı durum. lutfen benı aydınlatırsanız sevınırım
sımdıden verılcek tum cvplara cok tesekkur edıyorum.
eses26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:36
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design