Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-04-2008, 22:53   #38 (permalink)
asiyan
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 18 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Evet sorun burda..Ben Gümrük Müşaviri olmak istiyorum ve kanun Gümrük Müşaviri olmanın kriterlerini sıralamış.Ben bu kriterler için savaş verirken ve bir kısmını yerine getirmişken, hiçbir kirtere uygun olmayan insanlar bu işi icra ediyor, çıkar sağlıyor, para kazanıyor vs.Ben niye kendimi yırtıyorum o zaman? Kanun eşit olacak o zaman..Benden istemeyecek bu kriterleri ve gümrüklerde elini kolunu sallayarak gezen insanları toplayacak ya da onlara da benim sağladığım şartları sağlamamı söyleyecek.

En küçük örnek Gümrük Müşaviri olmak için gerekli şartı sağlamak için 2 yıl Dış Ticaret bölümünü biliçli olarak okdum ve uzatmadan bitirmek için adeta kendimi yırttım. GMY için ok. ama Gümrük Müşavirliği için 2 yıllık olmuyor 4 yıllık lazım, Açıköğretim iktisada dikey geçiş yaptım. Şu an 4üncü saınıftayım. Deli gibi ders çalışıyorum ve bir sürü masraf yapıyorum..

Staj dosyası gönderdim Gümrük Müşavirleri Derneğine..Bir de stajer kartı çıkarttım..Dosya için her evraktan 2şer asıl yaptım ve stajer kartı için istenilen 150,00 YTLyi ve dosya masraflalrını cebimden karşıladım. İstanbula gidip geldim bu işlemler için..

Ben bunlar için vakit ve para harcıyorum..NE İÇİN? KANUN BUNU ÖNGÖRDÜĞÜ İÇİN...

Ama adam ordan ne dosya, ne diploma, ne kart..hiçbişiy yok..istediği gibi gümrükte at koşturuyor..

Buna ne diyeceksiniz?
asiyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:24
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design