Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2012, 03:10   #110 (permalink)
Alfonse
Üye

Teşekkür: 2
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
felekman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gümrükte çoğu zaman sayı sınırı bile yoktur şöyle ki: 1 çift ayakkabı gümrüğe takılır. 1 kol saati gümrüğe takılır. 1 tane orta boy paket fotoğraf makinası takılır.

sizde 7 ürün var. ticari emtia ve posta yolula ithalata girer. 1. si gümrük vergisi ardından toplam matrah üzerinden de %18 kdv hesaplanır. işin ordino ve konşimento olayına girerse hiç girme. direk terk et gel derim. hiç uğraşma karşına 200-300 lira bi masraf çıkacaktır.

muayeneyi yapan istanbul avpimdeki gümrük muayene memurları. orada kolini gümrüklü diye ayırmışlar. olay orada bitmiş. bundan sonrası ankarayı bağlar. zaten koli boyu onların sınırının üstündeyse huylanmaları için yeterlidir. ayrıca siz ciddi anlamda risk almışsınız. çorap bile olsa boyuttan takarlar.

yapacağınız iş ankara ptt baş müdürlüğüne gidip gümrük işlemlerini yurt dışı postalarına bakan memurla birlikte değerlendirmek. hiç bir ürün gümrükten çıkınca sana gelmez. ihbarname bırakırlar muayene bitti gelin alın derler. orada da bi pul ücreti ödenir.
cok tesekkur ederim...

ben urunleri terk etmek niyetinde degilim, dediginiz rakamlari artica odemeye raziyim...

zenginler klubune uye degilim ama cok istedigim urunleri burda bulamiyorum. benzerleri var ama ben bunlari istiyorum.

istanbul gumrugundemi bekleyecek urunlerim yoksa ankara gumrugemi gonderilecek?

gereken islemleri kimlerin araciligi ile yapabilirim, kesinlikle kendiminmi kosturmasi gerekiyor...

ptt sitesinde:
yurtdisi kabul gelis kaydi yapildi-istanbul(avr)(gumruklu)
yaziyor...
ben bu gumruklu kelimesinin posta kabulu yapilan bolgenin gumruklu biyer oldugu manasinda oldugunu zannetmistim...
benim urunlerimin gumruge tabi oldugu manasindami yaziyor.

beni yonlendirirseniz sevinirim...
tesekkurler
Alfonse isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 16:04
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design