Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2012, 23:48   #111 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
Alfonse´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cok tesekkur ederim...

ben urunleri terk etmek niyetinde degilim, dediginiz rakamlari artica odemeye raziyim...

zenginler klubune uye degilim ama cok istedigim urunleri burda bulamiyorum. benzerleri var ama ben bunlari istiyorum.

istanbul gumrugundemi bekleyecek urunlerim yoksa ankara gumrugemi gonderilecek?

gereken islemleri kimlerin araciligi ile yapabilirim, kesinlikle kendiminmi kosturmasi gerekiyor...

ptt sitesinde:
yurtdisi kabul gelis kaydi yapildi-istanbul(avr)(gumruklu)
yaziyor...
ben bu gumruklu kelimesinin posta kabulu yapilan bolgenin gumruklu biyer oldugu manasinda oldugunu zannetmistim...
benim urunlerimin gumruge tabi oldugu manasindami yaziyor.

beni yonlendirirseniz sevinirim...
tesekkurler
yapacağınız şey şu. Ankara Ptt başmüdürlüğündedir kargonuz ptt den bi bakıp nerede olduğunu görün.

ardından ptt de koliniz tekrar muaynene edilir. eğer geçerse bilmem kaç sayılı kanunun filanca maddesine göre muaf derler.

geçmezse de gerekli işlemler için üzerini çizerler. ardından da senin işler başlar. o durumda pttdeki formları doldur. yoksa il gümrük müdürlüğünden temin edersin. yada kendine bi gümrük komisyoncusu bulmalısın.

bi de ürünleri bilmiyoruz. söylemiyorsunuz. belki yasaklı ürün belki de lisanslı ürün. mesela benim rayban gözlüğüm kalmıştı vermediler. gözlükler yasaklı ürün listesine giriyor.

olayı ptt çözecek top önce gümrükte sonra da ptt de dir. inşallah çıkartırsınız. çıkartamazsanızda üzülmeyin. her düşüşte bir öğreniş, hayatta ne düşüş biter nede öğreniş...
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 12:19
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design