Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-04-2008, 04:28   #40 (permalink)
ferdiguner
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Olaya birde şu yönden bakalım o zaman, karnesiz olarak iş takip etmekte mümkün bu ahmet içinde aynı mehmet içinde aynı biz doğru olanı yapıyoruz koyulan bir kurala uymaya çalışıyoruz okulu bitir staj yap vs.ama bana ters gelen şey konuyla ilgili yazılanların genelinde karnesiz insanlar büyük suçlular, devletine ihanet eden vatandaşlarmış gibi lanse ediliyor yani onlara karşı böyle aşırı bir kin, önyargı var geriye doğru bir düşünün bugünlerinize gelirken karnesi olmayan birine hiçmi bişey sormadınız? hiçmi bişey öğrenmediniz? ben küçüklüğümden beri gümrüklerdeyim çok müşavir,yardımcı müşavir, memur büyüklerim var bi bu kadarda karnesiz büyüklerim var ve inanın çok büyük müşavirler bildiklerini, başarılarını o karnesiz deyip suçladığınız insanlara borçlu birçok hata yapıyoruz insanız sonuçta ve maalesef yapılan küçük bir yanlış gözden kaçan ufak birşey bir bakıyorsunuzki şirketinizi kapanma noktasına getiriyor şimdi gümrüklerden manifestoyu kaldıralım ve siz öyle bir cezayla karşı karşıyasınızki varınız yoğunuz elinizden gidiyor yetki tamamen karşınızdaki gümrük memurunda oda kuralına göre oynasın ve cezayı kessin güzel bişeymi bu sizce bu şekilde olsa ne kadar ayakta durabilirsiniz yada ne kadar bu işi yapma isteğiniz olur? Neleri görmezden geliyorlar bu işin jargonu bu yoksa yürümez konu biraz saptı ama sonuç olarak bu iş kuralına göre yapıldığında ne gümrük kalır ne müşavirlik kalır ne karne kalır nede bu işi yapmak isteyen insan kalır sistemi genel olarak düşünmek gerek madem karnesizlerin gümrüklerde iş takibi yapmasına karşısınız o zaman karşı karşıya kaldığınız cezadan az yada hiç yara almadan kurtulmak için manifesto vermeyin karnesiz iş takibi yapılmıyorsa manifestoda olmasın herşey kuralına göre olsun isterse uzay karnen olsun gümrük memurundan öte değilsin ve kuralına göre yapıldığında bu iş inanın zararlı olan taraf gümrük memuru olmaz kesinlikle Karnesiz denilen insanlar sizinle aynı işleri yapan aynı şeyleri bilen belkide bazıları sizden daha çok bilen insanlardır ve onları ortadan kaldırmak bir çözümü değil bir sorunu doğurur daha yapıcı olarak bu işi çözmek gerek karneyi alıp karnesizlerin sırtından geçinen insanlarda tanıyorum bende işi kuralına göre yapmaya çalışıyorum türkiyenin bütün gümrüklerine istediğim gibi girip çıkabilme,istediğim işi takip edebilme şansım olduğu halde!! karnesizler bu işin yok edilemeyecek hatta vazgeçilemeyecek bir parçasıdır kabul edin veya etmeyin bu böyle.
ferdiguner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design