Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-02-2012, 23:37   #119 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
original´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba ben aliexpresten 1 adet elektrikli matkap satın almak istiyorum alacağım ürün türkiyede 1000 tl çinden bu ürün'ü alabilirsem 350 tl civarında bir fiyata kargo dahil edinebiliyorum 1 adet alacağım yani ticari amaç gütmüyorum. satıcıyla konuştum 40$ civarı fatura edebileceğini söyledi ve paypal ödeme kabul ediyor ayrıca gold üye yani satıcıya güveniyorum. gümrükle ilgili güncel birçok mevzuatı netten arştırdım fakat istediğim cevabı bulamadım. sorum 1 adet elektrikli matkap ve ucları kutu takribi 2 kg civarı gümrükte sorun yaşarmıyım? ilginize şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim...
paketi ürünün modeli ve nasıl bişiy olduğunu görebilirsem yardımcı olmaya çalışırım. ancak elektronik ürünlerde takılma olasılığı çok fazladır. uğraşır çıkartırım derseniz getirtin. arada 650 tl fark var. 250 lira gümrük vergisi ve işlemlere bile ödeseniz yine de ucuza geliyor.

ama garanti konusunda bişiy diyemem. hobi maket araba uçak gemi yapan arkadaşlarda bi ara bu matkap testere kıl testere vs getirtiyorlardı. gümrük sorun çıkartabiliyor. ama %100 diyemem
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 23:40
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design