Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-04-2008, 13:04   #41 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 20 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Görüyorum ki herkez bu konu hakkında farkli görüşlere sahip .Kimisi bu düzeni değişteremezsiniz bunları yaratan bizleriz kimisi düzeni değiştirsek hiç bir iş yapamayız her ürün gümrüklerde kalır diyor.

Bence en büyük sorun karnesiz yada karneli çalışmakta değil.En büyük insanların içlerindeki kötülükte .Eğer kendi ceza yiyeceğini ürünü çekemeceğini anlayınca direk manifesto yapmakta .Sonrada deriz ki biz gümrükçüler öyledir böyledir neymiş maaşlarını çekmiyorlarmış.Tabi çekmezler .....

İşin enteresan tarafı yaklaşık 2 hafta önceki mesajımda gelin birşey başlatalım dedim imzalı ve isimlerimizin yer aldığı bir dilekçe ile manifostacu kişileri ihbar edelim ama kimseden ses yok .

Herhalde herkez kendi derdinin peşine düşmüs ne olursa olsun kendi gemisini yürütmeye çalışıyor .Bu ülkede bunları oluşturan bizleriz manifesto veren alan gümrükcüyü karnesiz çalışan elemanları .

Ayrıca karne almak konusuna gelince evet haklısınız karne almak zor bir  yığın masraf uğraş didin hatta sonucunda alamama gibi lüksü var me ama ne gereği var uğraşmaya zaten bir manifesto olay biter.Bu yapılanlar aslında karne almış kişiye yapılıyor .O başardığı ödülün keyfini cıkarmak yerine insanlar tarafından iyi karşılanmıyor vede başkaları onunla aynı işi yapıyor .Yapan kişinin kendini savunmasıysa ben yıllardır bu meslekteyim onu yaptım bunu biliyorum gümrük karnesi almıştan hatta gümrükçülerden bile yeri gelince daha iyi biliyorum oluyor .Bizdeki yanlış düşünce bu başka yerlerdede haksız bir yerlere gelmek ,birilerinin kazancına ortak olmak.

Bu işin karnesiyle yapılması gerekiyorsa eğer karnen yoksa yapmayacaksın .Bu kadar basit .Vede manifesto yerine .malının gümrükte kalmasına razı olacaksın  eğer o kadar doğru bir insansan.
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:55
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design