Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-03-2012, 23:34   #37 (permalink)
y-eliff
Üye

Teşekkür: 1
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Lightbulb Cevap: Yurtdışından İlk Alışveriş Deneyimi

Benim için yeni, farklı bir yurtdışı alışveriş deneyimini paylaşacağım bu sefer. Bu konuyu ilk açarken aldığım elbiseler hakkındaydı yazdıklarım, deneyimlerim Şimdi ise sipariş verdiğim parfümler ile ilgili yazacağım. Bu konu hakkında araştırma yapanlara bir yol gösterir inşallah.

Şubat ayında; Avonun vakti zamanında çok beğendiğim ama üretimden kaldırdığı Dream Life Pink parfümünü ebay sitesinde bulmamla onu sipariş vermem bir oldu. Tabi daha önceden Strawberry sitesinden alınan kozmetik ürünlerinin 2011 yılında ülkeye girişlerinin durdurulduğunu ve beraberinde bu konuyla ilgili bazı yasaların değiştiğini duymuştum ama araştırmamıştım. Daha sonra da artık sipariş verilebildiğini duyduğumdan içim rahattı. Araştırmamış olmak benim tembelliğimdi. Duyduğuma inanmıştım. Ama Strawberry nin gümrük sorununu bi şekilde çözdüğünü, yani vergiyi kendisi karşıladığını ve bunu kendi fiyatlarına yansıttığını okuyunca, başladım gümrükten gelecek yazıyı beklemeye

Posta kayıtsız posta olarak (baştaki kodu LJ olan) ABD den USPS ile gönderildi. İlk kargom 16 gün sonra elime ulaştı. Eveet gümrüğe takılmadı Bazı nedenlerden dolayı 2. kez aynı parfümü almam gerekti. İkinciyi sipariş verdim. 27 Şubatta. Bugün Pttden aradılar paketim gelmiş. 10 günde geldi bu seferki.

İki kez test etmiş biri olarak kayıtsız postalarda bir sıkıntı çıkmıyor rahatlıkla diyebilirim. Eğer riskli bir alım yapacaksanız da, kesinlikle PTT yi tercih edin. Özel kargo şirketleri bu konuda çok acımasız. Araştırdıysanız zaten biliyorsunuzdur.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Hepinize gümrüksüz günler.
y-eliff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design