Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-04-2012, 17:23   #1 (permalink)
esaf
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Gümrük işlemi için acil yardım

yurtdışından yabancılara ait ürün veya arızalı cihazları türkiyeye getirerek başkalarına ait işyerlerinde işleme ve tamir ettirerek ,tekrar geri götürmek aracılık işi .başka ülkeden benim aracılığımla ürün getirerek türkiyede işlemek ve kendi ülkelerine tekrar göndermen için aracılık yapma teklifleri aldım. Gelir Dairesi yaptığım işin tam mükkelefiyet kapsamında olduğumu, bu iş alanı için faaliyet kodu olmadığından ,bana EMTİA SÖZLEŞMELERİ ARACILIK FAALİYETLERİ Adı altında bir faaliyet kodu verdiler .Gelir vergisi üzerinde vergi tabi oldum.herhangi bir oda veya esnaf sanatkarlara üye olma şartım yok.türkiyede işyerim yoktur.ama vergi mükellefiyim.tüm gelirimi yurtdışında temim etmekteyim..mobil imza aldım, gümrükle ilgili evraklarımı online üzerinde yapmak istiyorum diye dilekçe verdim, bekliyorum,verirlermi vermezlermi bilmiyorum.yaptığım iş vergilendirmede bir ilk ,bu sebepten dolayı gerekli bilgileri veya ürün getirdiğimde ne yapmam gerektiği konusunda hiç biryerden bilgi alamadım.sadece gelir dairesi başkanlığının yazılı cevabında muafiyet kapsamında olduğum yazılıdır.
metal ürünü cilamak için siparış aldım.ürünü getirmek için ne yapacağımı bilmiyorum, burdaki gümrük müdürlüğünde tartıştım mobil imza aldığım halde kullanıcı kodu için 15 gün içinde haber veririz dediler bu nasıl bir iş anlayamadım kullanıcı kodu almak 15 gün sürermi allah aşkına,YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
esaf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:58
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design