Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-04-2012, 10:41   #1 (permalink)
Screamsofhell
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Amazon.com'dan Fotoğraf Makinesi Hakkında

Selamlar amazon.com adresinden 127.49$ değerinde bir fotoğraf makinesi aldım 39.99$ kargo ile toplam 167.48$ ödemek zorunda kaldım ürün usps ile gönderildi Turkiye'ye girişinde ptt'nin sayfasından baktığımda ürün kaybolmuştu Turkiyeye hiç uğramadan doğruca Avusturya'ya gittiği söylendi sonra bir kaç gün sonra Turkiye'ye giriş yaptığını gördüm ürün istanbuldan Ankara'ya gelmiş ""Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KİM)"" yazıyor yetkilileri aradığımda ürününüz gümrük işleri vardır internet sayfasında gümrüklü yazar sizde gider gümrükten alırsınız diyor şimdi aklımı karıştıran olay bu ürünün değeri kargo parası sayılmadan olmuyor mu ? yani kargo ücreti ile 167$ göründüğü için mi gümrüğe takılıyor ? yoksa 127.48$ olan bir ürün gümrükten muaf olması gerekli değilmidir ? bildiğim kadarı ile 150 Euro altı ürünler gümrüğe takılmıyor ? şimdi tahminen ben bu cihaza kaç lira gümrük ederim çünkü 100 milyon daha ödersem Turkiyedeki fiyatı ile aynı olacak bu durumda boşu boşuna bu kadar sıkıntı çekmiş olacağım ve paketin kaybolmasından doğan üzüntü ve streside boşuna çekmiş olacağım ürünü hiç almasam satıcıya geriye göndersem olur mu ? sonuçta satıcı 90 gün garanti veriyor ?

Item(s) Subtotal: $127.49Shipping & Handling:$39.99 -----Total Before Tax:$167.48Sales Tax:$0.00 -----Total for This Shipment:$167.48
Screamsofhell isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:17
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design