Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-04-2012, 09:17   #2 (permalink)
m.taskesen
Üye

Teşekkür: 1
8 Mesajda 8 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: iş alanı hakkında

Alıntı:
zuuzz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba, ben 2 yıllık dış ticaret mezunuyum. geçen yaz 2 ay olan stajımı bir gümrük müşavirliğinde yaptım. stajdan sonra iş arama sürecim başladı her yeni mezun gibi sıkıntılar yaşadım iş bulamadım. şuan 6 aydır bir gümrük müşavirliğinde çalışıyorum ancak iş yerimden memnun değilim ayrılmak istiyorum. bir beyle görüştüm gümrükte çalışmak üzere eleman alacaklarını söyledi gümrükte ihtiyaç oldukça duracağımı onun dışında ofiste olacağımı söyledi tam olarak kısmen görüşmedik kendisiyle ancak ben bu işten memnun olmadığım için bu teklifi değerlendirmek istiyorum.

sorum şudur ki; bu işte yeni olan biri için gümrük müşavirliğinde çalışmakmı? nakliyeci firmada çalışmakmı? gümrükte çalışmakmı? ne yapmak gerekir hangisi daha yararlı olur ve maddi durum açısından hangisi tatmin eder bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.
Evet zuuzz kardeş önce ne yapma istediğini seçeceksin. Eğer gümrük işini yapacaksan mutlaka gümrük müşavirliğinde 3 yıl staj yapıp önce Güm. Müş. Yardımcısı olman senin senin açından çok önemli ve iyi olur. Bu meslek (yapabilen için tabii) çok iyi bir meslektir.
m.taskesen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:35
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design