Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-06-2012, 21:17   #19 (permalink)
cece1982
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: İNTERNET TEN ALINIP POSTA YOLU İLE GETİRİLEN EŞYA HK

merhaba honk kong tan 350 dolar değerinde meizu mx cep telefonu aldım 75 dolarda fatura kestirdim fatura ile beraber ürün topkapı gümrüğe kadar geldi ürünü teslim almak içim gümrüğe gittiğimde kutu açıldı içinde telefon çıkınca sanki kaçakcıymışım gibi muamele gördüm aldığım yalnızca 1 adet cep telefonu idi ve pasaportuma kaydettirecektim pasaportumda yanımdaydı son 1 ay içinde yurd dışına girip çıkmışlığımda mevcut idi ama bana söylenen telefon getirtmek 15481 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yasaklandığı hiç bir şekilde posta yolu ile bile olsa pasaportunda olsa vergisini vericekte olsan telefon gelemez dendi kanunu görmek istiyorum dediler duvardaki yazılı kağıdı gösterdiler 2 gündür 15481 sayılı kanunu inceliyorum cep telefonun yasak olduğuna dair bir ibare bile göremedim.
bunun dışında öğrendiğim bilgiye göre beyanname açtırıp telefonu alacağım oldu ama yeni kanuna göre beyaname açtırmakta yokmuş. bu telefonu gümrükten almanın bir yolu yokmu?
ve biliyor iseniz lütfen bana söyleyin bu kanunun hangi maddesinde cep telefonun yasak olduğu ibaresi yazıyor.
cece1982 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:51
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design