Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-06-2012, 17:53   #76 (permalink)
serhat123
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Herkese Merhabalar
Öncelikle belirtmek isterim ki bu işe yeni başlayan birisi olarak bu başlık altında yazılanların her kelimesini büyük bir sabırla ve merakla okudum.
İrfan bey sizi sonuna kadar destekliyorum dik duruşunuzdan dolayı. en son geçen sene yorum yazmışsınız son durumunuz nedir gerçekten çok merak ediyorum.

31 yaşındayım.iki yıldan beri bursa da bir dış ticaret firmasında ithalat ihracat servisinde çalışmaktayım. gerek maaşımın az olmasından ve gerekse bilgiye yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu düşündüğümden ( B karnesi ) dolayı gümrük müşavirliği firmasında stajımı başlattım.Şunu belirtmeliyim şuan bağlı bulunduğum firmada çalışıyorum fakat çalıştığımız gümrük müşavirliği firmasında staj yapıyorum.yani maaşımı sigortamı müşavirimiz yatırıyor.
fakat ben gümrük işlerinin ofiste oturarak öğrenilemeyeceğini gördüğümden dolayı temelli olarak gümrük müşaviri firmasına çalışmaya başlayacağım önümüzde ki aydan itibaren.

yazılanlardan üzülerek gördüm ki gümrük bir bataklık ve burada çalışan müşavir yardımları da işlerinden tiksinen insanlar. tedirgin olmadım desem yalan olur.
çalıştığım firma üretici ihracatçı bir firma .kendi mallarımızı ihraç ediyoruz. maaşım tatminkar değil ve iki sene sonra 200 tl zam alacağıma , müşavir yardımcısı olurum ve B karne sahibi olursam daha iyi şartlarda bir firmada iş bulabilirim veya staja devam ederek A karnesi alırım.ingilizcem çok iyi seviyededir. yani müşavirlik firmasını bir basamak olarak görmekteyim lakin gümrüklerde çekeceğim çileden gözüm korktu.
başka bir çarem olmadığından bu işe girmeye kesinlikle kararlıyım.gümrükler hala daha bu durumda mıdır ? işyerinden bildiğim kadarıyla halen rüşvetler devam etmekte fakat bazı abilerimizden duyduğumuz kadarıyla eskisi kadar tiksinti verici olmamakta.
3 sene sonra b karneyi aldığım da ( veya 4 - 5 sene sonra ) kendimi başka bir dış ticaret firmasına atarım ya da A karne için müşavirlikte çalışmaya devam ederim diye düşünüyorum.
sizin fikirlerniz nelerdir ? eminim bu durumda olan başka arkadaşlarımda vardır. değerli cevaplarınızı bekliyorum
serhat123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:54
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design