Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-07-2012, 16:35   #1 (permalink)
dogan.81
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart İhracat İstatistikleri Hakkında Yardım

Merhabalar,
Öncelikle böyle bir site hazırlayan ve katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. Yeni bir iş kurmak isteyen girişimci adayı olarak bir konuda bilgiye ihtiyacım var. Bundan yaklaşık 4 yıl önce kadar çalıştığım şirketin, yurt dışında şubesi olan bir firmayla ortaklık girişimi aşamasında firma ilgili bazı araştırmalar yapmam istenmiş ve firmanın yurt dışındaki faaliyetleri-faaliyette bulunduğu ülkeye yaptığı ihracatın ihrac ürünleri-bu ürünlerin miktarı ve tutarı vs gibi bilgiler talep edilmişti. O zaman için bunu, tam olarak hatırlamamakla birlikte, ekonomi bakanlığı-dış ticaret müşteşarlığı gibi kurumların internet sitelerinden çok detaylı bir şekilde tedarik etmiştim.

Şu anda kafamdaki alternatif iş fikirleri ile ilgili aynı verilere bir türlü ulaşmayı başaramadım. Neyi eksik yaptığımı da tespit edebilmiş değilim. Bu konuda öğrenmek istediğimi şey ister firma bazında ister ürün bazında olsun, belirleyeceğim herhangi bir dönem için hangi ülkeye miktar ve tutar verileriyle birlikte ne kadar ihracat yapıldığını öğrenmek. Örnek vermem gerekirse herhangi bir ülkeye yapılan işlenmiş veya işlenmemiş salyangoz ya da kurbağa ihracat rakamları veya X firmasının Fransaya yaptığı kaz ihracatı rakamları gibi.
Bu konuda beni aydınlatıp bir yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler ve iyi çalışmalar.
dogan.81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:32
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design