Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-08-2012, 03:33   #1 (permalink)
amicable_27
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart hep aynı soru Almanyadan Türkiyeye elektronik vb eşya getirmek, göndermek...

Merhaba dostlar öncelikle bayramınızı kutluyorum sonrada ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan(terör olaylarından) dolayı hepimize geçmiş olsun diyorum
Soruma gelecek olursak ben üniversite öğrencisiyim aynı zamanda fotoğrafçılık yapıyorum(mesleki olarak stüdyoda) babamın memur olusundan faydalanarak yeşil pasaport çıkarttım ve Türkiyeden Berline 1 aylık tatile geldim.Ve ben bu tatili ticari anlamda değerlendirmek istiyorum örnegin türkiyeden fotoğraf makinesi isteyenler oldu oradaki fiyatla buradaki fiyat arasında cok fark var ben kendi payımıda ekleyerek buradan oraya fotograf makinesi goturecem ama tahmin ettiginiz üzere gümrük meselesi var bu yüzden fazla götüremiyorum. sizden ricam daha önce gidip gelenler Almanyadan Türkiyeye elektronik vb mal goturenler varsa bana bi akıl verin
neler götürebilirim
nasıl götürebilirim
ne götürürsem Türkiye de kolayca satıp kar ederim
nelere dikkat etmem gerek vb...
daha önce açılmış bu tür konuları okudum ama tatmin olamadım, lütfen çikolata şeker götür vb gibi ciddiyetten uzak yorumlar yapmayınız şimdiden cevaplayan yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum iyi günler..
amicable_27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:20
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design