Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-10-2012, 19:22   #4 (permalink)
bunyamintilbe
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Smile Cevap: Çinden Züccaciye İthalatı Hakkında Yardım

Alıntı:
LuBuBa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Ürünler gözetimden değil CIF bedel üzerinden vergilendirilecek ki bu da %11. KDV %18 Damga vergisi 46,10TL Sigorta 100TL'yi geçmez. navlun için konteyner türünü bilmek lazım şu aralar 20'lik 1400USD 40'lık 2200USD civarında. Bu rakamlara lokaller dahil. Ardiye yükün limanda ne kadar kalacağıyla ilgili 600-700TL bişey tutar diye düşünebiliriz. yani burada gümrükçüsü şunu bunu derken 2000 TL civarında bir para ödenir.

Cam mutfak eşyası ithalatında masraflar kadar süreçler konusuna da hakim olmak gerekiyor.

Umarım yazdıklarım bir fikir vermiştir.

Kolay gelsin,
Merhaba Cevabı
nız İçin Teşekkür Ederim Cevabınızda Anlamadığım Bir Kaç Yer Var Acaba Yazabilirmisiniz
; Gözetim Değil Cif Bedel Dediniz Tam Olarak Açıklayabilirmisiniz.
verdiğim gtip no karşılığında %11 Gümrük vergisimi ? ve antidamping ve ötv yok mu ? birde navlun bedeline lokal de dahil yani ben ürünleri sakarya ya götüreceğim yurt içi taşıma ücreti vermeyecekmiyim ?
ardiye için ; ürünler bir aksilik olmasa 1-2 günde çekilir. gümrükçü 2000 tl tutarına ardiye de dağil mi

"Cam mutfak eşyası ithalatında masraflar kadar süreçler konusuna da hakim olmak gerekiyor. "

tam olarak bilgi verebilirmisiniz bu konuda yeniyim cevabınızı bekliyorum
bunyamintilbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design